O nowej muzyce instrumentalnej

Gitara

Gitara

Nowa muzyka instrumentalna zwana także „muzyką new age” oraz „muzyką relaksacyjną” jest nowym gatunkiem muzycznym. Muzyka ta wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów, gdyż tempo życia bezustannie rośnie a okazji do wyciszenia i relaksu jest coraz mniej. Można wyróżnić dwa nurty tej muzyki noszące miano „muzyka relaksacyjna” i „muzyka medytacyjna”. Obecna internetowa prezentacja albumu „nowa muzyka instrumentalna” oraz szeregu innych utworów jest próbą wyjścia naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu tymi nagraniami. Jest także okazją do ponownego spotkania z miłośnikami tej muzyki.

Album z muzyką relakascyjną pt „nowa muzyka instrumentalna”, wydany przez firmę musica nova, ukazał się w sprzedaży w latach dziewięćdziesiątych. Jego ambicją była prezentacja tego gatunku muzyki poprzez kolekcję dwunastu utworów wybranych z dwunastu najciekawszych autorskich płyt duńskiej firmy fonograficznej Foenix. Słuchając tego albumu, można poznać różne odcienie nowej muzyki instrumentalnej. Od strony muzycznej być może jest to najciekawszy i najbardziej bogaty, a tym samym najbardziej uniwersalny album. Każdy, kto szuka muzyki relaksacyjnej oddającej piękno i harmonię, jak również kojącej nerwy, znajdzie na nim coś dla siebie. Być może to doskonały prezent dla kogoś, kto chciałby poznać ten gatunek muzyki.

W części pierwszej „Arteterapia, muzykoterapia” można posłuchać albumu „nowa muzyka instrumentalna” oraz innych nagrań.

Harfa

Harfa

W części drugiej „O arteterapii, muzykoterapii” jest parę słów o muzyce oraz o jej zastosowaniu w muzykoterapii. Bez wątpienia największy autorytet w tej dziedzinie, dr Maciej Kierył, zauważył, że muzyka jest najstarszym lekarstwem świata. Leczenie muzyką jest tematem skandynawskich raportu o muzykoterapii, z komentarzem dra Macieja Kieryła. Pani Wita Szulc, profesor nadzwyczajny w Uniwersytecie Wrocławskim i Kierownik Zakładu Edukacji Zdrowotnej i Arteterapii, poleca nagrania z gatunku nowa muzyka instrumentalna wydane przez firmę musica nova jako remedium na stres. Zapraszamy do posłuchania muzyki oraz do pogłębienia wiedzy na temat pozytywnego wpływu muzyki i sztuki na zdrowie.


Udostępnij!

    Możliwość komentowania jest wyłączona.